Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

3423 Tibolddaróc, Széchenyi út 1.

Tel.: 49/337-022 Fax: 49/337-202

E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

286-11/2016

Jegyzőkönyv

 

Készült: Tibolddaróc Község Önkormányzata Képviselő-testületének 2016. június 30-án

16 órai kezdettel megtartott üléséről

 

Az ülés helye:Községháza- kistanácskozó (3423 Tibolddaróc, Széchenyi út 1. sz.)

 

Jelen vannak:Dósa József polgármester, Nagy Sándor alpolgármester, Brezovcsik Béla,

Novák Sándor és Serfőző Lajos István települési képviselők

 

Távolmaradását előre jelezte: Csordás Sándorné és Pribéli Csaba György települési

képviselők

 

Tanácskozási joggal megjelentek:Nagy Sándorné óvodavezető

dr. Molnár Sándor jegyző

 

Napirend előtt:

 

Dósa József polgármester köszönti a megjelent települési képviselőket és a tanácskozási joggal meghívottakat. Megállapítja, hogy az ülés határozatképes, mivel a Képviselő-testület hét tagjából 5 fő jelen van – így az ülést megnyitja.

 

A Képviselő testület a polgármester javaslatára, egyhangú szavazással – 5 igen szavazattal, 0 nem és 0 tartózkodás mellett – Brezovcsik Béla és Serfőző Lajos István települési képviselőt bízza meg a jegyzőkönyv hitelesítésével.

 

A Képviselő-testület egyhangú szavazással – 5 igen szavazattal, 0 nem szavazat és 0 tartózkodás mellett – a meghívónak megfelelően fogadja el az ülés napirendjét, a következők szerint:

 

Napirend:

 

  1. Központi konyha felújítása, fejlesztése és eszközbeszerzése az „Önkormányzati étkeztetési fejlesztések támogatására” vonatkozó pályázati kiírás alapján

Előadó:Dósa József polgármester

 

  1. Tibolddaróci Óvoda Alapító Okiratának módosítása

Előadó:dr. Molnár Sándor jegyző

 

  1. A hulladékgazdálkodás, a köztisztaság helyi szabályairól szóló 11/2013. (XI.18.) önkormányzati rendeletet érintő változások átvezetése – a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény módosítása kapcsán

Előadó: dr. Molnár Sándor jegyző

  1. A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatásról szóló 4/2016 (III.9.) önkormányzati rendelet módosítása – figyelemmel a Szolgáltató személyének változására

Előadó:dr. Molnár Sándor jegyző

 

  1. Indítványok, javaslatok

 

 

Napirend tárgyalása:

 

  1. Központi konyha felújítása, fejlesztése és eszközbeszerzése az „Önkormányzati étkeztetési fejlesztések támogatására” vonatkozó pályázati kiírás alapján

Előadó:Dósa József polgármester

 

Az előadó polgármesterszóbeli előterjesztésében elmondja:

 

Dósa József polgármester: Már beszéltünk róla. A központi konyha felújítása. Tavalyi is beadtuk az EBR-en keresztül, akkor nem nyert a pályázat, most egy picit módosítottak rajta. Több pénzre is lehet pályázni, gyereklétszám alapján. 800 ezer forint/fő pályázható, illetve megemelték az eszközre fordítható összeget is. Ennek alapján a tavalyi pályázatunkat tulajdonképpen újra beadnánk egy-két módosítással, illetve az eszközrészét megemelnénk. A konyhásokat megkérdeztem, egy listából ők kiválogatták, hogy melyik a legfontosabb. És akkor itt is a pályázat, oda tudjuk adni, meg tudja nézni mindenki. És azok az eszközök kerültek be, bár le kellett húzni, mert minden nem fért be, amiket ők kiválasztottak. Illetve még a tavalyi pályázathoz képest előtetőt illetve villanyszerelési munkát tudtunk a tavalyi pályázatunkhoz hozzáírni, mert engedte a büdzsé. Már erről beszéltünk, azt mondtuk, hogy ezt indítani kell. Tulajdonképpen semmilyen plusz pénzbe nem kerül. Itt ezt házon belül készítettük a pályázatot. És akkor hogyha a testület egyetért vele, mondom itt a komplett pályázati anyag, akit érdekel, meg tudja nézni, de mondom, ugyanaz mint tavaly, csak kibővítve az eszközigénye. Van-e valakinek valamilyen kérdése ezzel kapcsolatosan? Meg lehet nézni, utána is meg lehet nézni, ez itt lesz, saját példányom. Mondom, szinte ugyanaz, mint a tavalyi.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: 5% az önrész.

 

Dósa József polgármester: Önrész kell. Igen, erről már beszéltünk, 5% önrész kell hozzá. 25.600.000 forint igényelhető a gyereklétszámok alapján.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Az önrész, és itt van az egész.

 

Dósa József polgármester: Tehát 25.600.000 forint igényelhető a gyereklétszám alapján, mi igénylünk 25.481.000 forintot, és plusz erre még rájön az önrészünk 1.341.000 forint önrészt kell bevállalni. Eszközbeszerzés is ebből fordítódik, 7.736.000 forint, épület építése és épületgépészet 17.744.000 forint.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Ebbe benne lenne a szellőztetés.

 

Dósa József polgármester: Ez ugyanaz a pályázat, amit tavaly elkészítettek, csak mondom egy kicsit ki lett bővítve, mert engedte a kiírás, tehát többre lehetett most pályázni. Tavaly azt hiszem, hogy egy összeget állapítottak meg, most meg gyerekszám alapján lehetett. Mondom, itt lesz a pályázati felhívás, meg lehet majd nézni, hogyha valakit érdekel, utána is. Valakinek valamilyen kérdése van-e ezzel kapcsolatosan?

 

Kérdés nem hangzik el.

 

A Képviselő-testület a polgármester által előterjesztett határozati javaslat szerint, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő 5 tagja egyhangú szavazásával – 5 igen szavazattal, 0 nem szavazat és 0 tartózkodás mellett – meghozza a következő határozatát:

 

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

45/2016.(V.30.) Kt. határozata

 

 

Tárgy:A 300 adagos Központi konyha infrastrukturális felújítása, fejlesztése, a hozzá tartozó

étterem akadály-mentesítése és friss, helyi alapanyagok felhasználását, valamint a

korszerű táplálkozást segítő technológiai fejlesztése – pályázat útján.

 

 

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az önkormányzati fenntartásban és működtetésben lévő, gyermekétkeztetést is biztosító 300 adagos Központi konyhájának (3423 Tibolddaróc, Kácsi út 15.sz.) infrastrukturális felújítását, fejlesztését, a hozzá tartozó étterem akadály-mentesítését és friss, helyi alapanyagok felhasználását, valamint a korszerű táplálkozást segítő technológiai fejlesztését a nemzetgazdasági miniszter által – a belügyminiszterrel és az emberi erőforrások miniszterével egyetértésben – meghirdetett pályázat alapján, vissza nem térítendő költségvetési támogatás igénybevételével kívánja megvalósítani.

 

A Képviselő-testület a 25.481.582.-Ft-os fejlesztési költségű projekt 5% mértékű 1.341.136.-Ft-os összegű saját forrását a 2016. évi költségvetése terhére biztosítja, mely összeg a pályázat (igénylés) kedvező elbírálása esetén rendelkezésre áll és felhasználható.

 

A Képviselő-testület felkéri és felhatalmazza a polgármestert a pályázat (igénylés) elkészítésére és a Magyar Államkincstár B.A.Z. Megyei Igazgatóságához történő benyújtására.

 

Határidő:2016. június 30.

Felelős:Dósa József polgármester

 

  1. Tibolddaróci Óvoda Alapító Okiratának módosítása

Előadó:dr. Molnár Sándor jegyző

/Az alapító okirat módosítás előtti egységes szerkezetbe foglalt szövege a jegyzőkönyvhöz csatolva van/

 

Az előadó jegyzőszóbeli előterjesztésében elmondja:

 

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Az óvoda alapító okiratának a módosítása annak kapcsán került szóba, hogy szerettünk volna beadni egy pályázatot az EBR-en, amelyik arról szólt volna, hogy az óvoda épület teljes felújítása, illetőleg a tetőtér beépítése, óvodai eszközbeszerzéssel ment volna. Ennek a pályázatnak a feltétele volt az, hogy meg volt határozva, hogy az óvodának el kell érni a 70%-os kihasználtságot. És ezt úgy ellenőrzik a pályázatnál, hogy megnézik az óvoda alapító okiratát, amiben szerepel, hogy hány fő vehető fel az óvodába, és onnantól kezdve figyelemmel a tényleges létszámra ellenőrizhető, hogy ez a %-os kihasználtság megvan-e vagy sem. A jelenleg hatályos alapító okirat szó szerint azt mondja, hogy az intézménybe felvehető maximális gyermeklétszám 3 csoportban 75 fő, és utána folytatódik a következő mondattal, hogy az intézményben jelenleg két csoportban (kis középső és nagycsoport) folyik a nevelés. Amikor be lett adva az államkincstárhoz a pályázat, akkor ezt kifogásolták, és igazándiból nem is az államkincstár, hanem a főhatóság döntötte el azt, hogy ezzel a fajta meghatározással, amit most itt ismertettem az alapító okiratból befogadják-e a pályázatunkat vagy sem. Mi hivatkoztunk arra, hogy jó-jó ott van az, hogy három csoportban 75 fő, és ha így nézzük a tényleges létszámot, akkor a 70%-os kihasználtság nincsen meg, de mondtuk azt, hogy egyúttal tartalmazza az alapító okirat azt is, hogy most ettől eltérő helyzet van, és vegyék figyelembe már ezt. Ők azt mondták, hogy a főhatóság álláspontja alapján így a pályázatot nem nyújthatjuk be, mert nem felelünk meg a feltételnek. Ezért felmerül az, hogy az elkövetkezendőkben ilyen helyzet ne következzen be, illetőleg figyelemmel arra, hogy reálisan nem is számolhatunk azzal, hogy itt az elkövetkezendő időben három csoport lesz, tehát ezen a fajta ponton, amelyik az alapító okirat 18. pontja, mindenféleképpen változtatni kell. Úgy lenne meghatározva itt, hogy az intézménybe felvehető maximális gyermeklétszám két csoportban 50 fő. Ez megfelelő meghatározásnak tűnik, mert hogyha esetleg néhány fővel 50-nél több fő is lesz akármikor, akkor azzal a jelenleg hatályos jogszabályok alapján kezelhető, mert a fenntartó hozhat olyan döntést, hogy 5%-kal vagy 10%-kal?

 

Nagy Sándorné óvodavezető: 25%-kal

 

dr. Molnár Sándor jegyző: 25%-kal fölfele el lehet térni ettől a meghatározott csoportlétszámtól. Ilyen biztos, hogy nem lesz, hogy mondjuk 25%-kal mondjuk azt nem feltételezem, de az, hogy 1-2 fővel több lehet valaha, azt igen. Illetőleg itt az ülést megelőzően szót váltottunk arról is, hogy az alapító okiratban meghatározva úgy van, hogy az óvodában fogadnak sajátos nevelési igényű gyermekeket is, és itt meg van határozva az a jogszabály alapján, hogy ki minősül annak. Az a gyermek, aki szakvélemény alapján testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, autista, több fogyatékosság előfordulása esetén halmozottan fogyatékos. Itt azért az önkormányzatnak a tekintetben szabadsága van, hogy ezt a meghatározott kört szűkítheti, és én arra tennék javaslatot egyeztetve az óvodavezetővel, hogy ebből a felsorolásból maradjon ki az autista illetőleg a több fogyatékossággal bíró halmozottan fogyatékos gyermek. És akkor az első pont úgy szólna csak, hogy testi, érzékszervi, értelmi és beszédfogyatékos gyermekekkel foglalkozna az óvoda. Itt egy ilyen szűkítés lenne megtéve, de természetesen azzal, hogy most van egy olyan gyermek, aki határeset?

 

Nagy Sándorné óvodavezető: Igen.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Határeset. Ez nyilván nem eredményezheti azt, hogy…

 

Nagy Sándorné óvodavezető: Mikor őt felvettük, akkor még ez élt, fel kellett vennünk, biztosítani kell a szakembert hozzá.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Jó-jó. Csak ezt azért akartam pontosítani, hogy ilyen ne legyen, és még tudni kell, hogy a sajátos nevelési igényű gyermekek közé tartozna azok is, akiknek a pszichés fejlődési zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozva vannak diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, mutizmus, kóros hiperkinetikus vagy kóros aktivitás zavar. Azt hiszem, hogy mindenki nagyjából tudja, hogy itt miféle rendellenességekről van szó. Az alapító okiratnak a többi része, az megfelel a most hatályos jogi szabályozásnak, hiszen már akkor is 2013-ban is a most hatályos jogszabályok voltak, így a nemzeti köznevelésről szóló törvénynek a megfelelő passzusára van hivatkozva, illetőleg a nevelési, oktatási intézmények működéséről szóló MI rendeletre. Azt amit Serfőző képviselő úr megkérdezett, hogy miért szerepel itt az Örs vezér, jogos volt a kérdés, de erre ezt tudom mondani.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Bocsánat, de azt lehet így is értelmezni, hogy az intézmény beolvadt jogerős szervezete az Örs vezér. Egyetlen egy szót kell kihagyni belőle, hogy ne szerepeljen benne kétszer, hogy jogerős. Illetve a 14-es pontnak az intézmény beolvadt jogerős szerve. Ugyanaz végtére is, csak mégsem. De nem zavar különben, csak furi volt elsőre.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Ez nekünk igazándiból nem jelent semmit, meg majd megkapom a segítséget hozzá. Volt is olyan, hogy nem csak a gyermekek jöttek át az intézménybe, hanem kaptunk számítógépeket is?

 

Nagy Sándorné óvodavezető: Gyermekszámítógépet.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Tehát azért mondom, hogy ezen az alapon szerepelhet itt, de ennek már semmiféle szempontból sem jogi, sem más egyéb szempontból jelentősége nincsen. Én szerintem ezen nem érdemes lamentálni. Én ennyit akartam elmondani, és hogyha van valami észrevétel, vagy akármi, akkor beszéljük meg.

 

A Képviselő-testület a jegyző javaslatára, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő 5 tagja egyhangú szavazásával – 5 igen szavazattal, 0 nem szavazat és 0 tartózkodás mellett – meghozza a következő határozatát:

 

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

46/2016.(V.30.) Kt. határozata

 

Tárgy:Tibolddaróci Óvoda Alapító Okiratának módosítása

 

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 8.§ (1) bekezdése b) pontja alapján fennálló hatáskörében – figyelemmel a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 21.§ (3) bekezdésében, az államháztartásról szóló törvény végrehajtására kiadott 368/2011. (XII.31.) Korm. rendelet 5.§ (1) – (2) valamint a nevelési – oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII.31.) EMM rendelet vonatkozó szabályaiban előírt rendelkezésekre – a Tibolddaróc Óvoda (székhely: 3423 Tibolddaróc, Kossuth út 2.; OM azonosító: 028716) Alapító Okiratát a következők szerint módosítja:

 

„ 4.) Alaptevékenysége:

 

b) az intézmény által biztosított óvodai ellátásban – a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye alapján – a testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, továbbá pszichés fejlődési zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott (pl.: dyslexiás, dysgraphiás, dyscalculiás, mutizmusban, kóros hiperkinetikus vagy kóros aktivitás-zavarban szenvedő) sajátos nevelési igényű gyermek, akkor vehet részt, ha a többi gyermekkel együtt, óvodai csoportban integráltan nevelhető.”

 

„ 18.) Az intézménybe felvehető maximális gyermeklétszám: 2 csoportban 50 fő.”

 

Ezen módosítás az egységes szerkezetbe foglalt Alapító Okirat törzskönyvi nyilvántartásba történő bejegyzésével lép hatályba, ezzel egyidejűleg hatályát veszti Tibolddaróc Község Önkormányzata Képviselő-testületének 20/2013. (VI.24.) Kt. határozata szerint módosított és egységes szerkezetbe foglalt Alapító Okirat.

 

A Képviselő-testület felkéri és felhatalmazza a polgármestert az Alapító Okirat, ezen határozat szerinti módosításának törzskönyvi átvezetéséhez szükséges intézkedés megtételére.

 

Határidő:2016. július 15.

Felelős:Dósa József polgármester

 

 

Dósa József polgármester: Ezt a módosítást a társulással is el kell fogadtatni?

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Nem, mert arról szól a társulási megállapodásunk, hogy mindenféle alapítói jogot Tibolddaróc képviselő-testülete gyakorol, mert azt mondtuk, hogy néhány gyerkőc van Kácsról csak, és az egész társulás csak egy formalitás, mert voltaképpen arról szól, hogy az utánuk járó plusz normatívát le tudjuk hívni. Nem járulnak hozzá a plusz költségekhez semmivel, így hát ezért állapodtunk meg így, hogy voltaképpen Tibolddaróc meghozza ezeket a döntéseket, amiket meg kell.

 

 

  1. A hulladékgazdálkodás, a köztisztaság helyi szabályairól szóló 11/2013. (XI.18.) önkormányzati rendeletet érintő változások átvezetése – a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény módosítása kapcsán

Előadó: dr. Molnár Sándor jegyző

/A módosító rendelet-tervezet a jegyzőkönyvhöz csatolva van/

 

Az előadó jegyzőa rendelet-tervezethez fűzött szóbeli előterjesztésében elmondja:

 

 

dr. Molnár Sándor jegyző:Olyan sok új dolgot mondani ebben a témakörben sem fogok. A képviselők hallották ezt, elhangzott a központi médiában is többször, hogy módosították a hulladékgazdálkodásról szóló törvényt. A módosítás lényege az, hogy létrejött az NHKV, Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zárkörűen Működő Részvénytársaság, amely állami részvénytársaságként jött létre. Ez a központi szerv fog diszponálni a különböző szemétszállító cégek tevékenysége fölött. Ez a szerv fogja kiállítani a szemétszállítási díjról a számlákat. Ennek a szervezetnek a számlájára fognak befolyni a szemétszállítási díjak. Ez a szervezet fogja ellenőrizni a szemétszállító cégeknek a tevékenységét szakmai szempontból, és hogyha azt állapítja meg, hogy a jogszabályokban, illetőleg az önkormányzatokkal, valamint az önkormányzati társulásokkal megkötött közszolgáltatási szerződésekben foglaltaknak megfelelően, szabályosan elvégezték a szolgáltatást, akkor ez a szerv fog intézkedni arra, hogy az ő számlájára befutott szemétszállítási díjakból a cégek megkapják az őket megillető összeget. Tehát azért is kell módosítani az önkormányzatoknak a szemétszállításról szóló szabályaikat, mert azokban mindenhol az van, hogy közvetlenül a szolgáltató számláz a polgároknak, tehát ez a fajta megoldás így a módosítás kapcsán megdőlt. Másrészt pedig mindegyik önkormányzati rendelet szól arról, hogy a közszolgáltatással kapcsolatosan hogyan kell kezelni a szolgáltatást igénybe vevő személyes adatait. Ezzel kapcsolatban külön körlevél jött a kormányhivataltól, amiben felhívják a figyelmet arra, hogy a hulladéktörvénynek a módosítása kapcsán önkormányzati rendelet nem tartalmazhat a hulladékgazdálkodási közszolgáltatással összefüggő személyes adatotoknak a kezelésére vonatkozó rendelkezést. Ezt is ki kell venni a mi önkormányzati rendeletünkből. És voltaképpen ennek megfelelően készült el az a módosítás, amit most itt a képviselők kézhez kaptak. Nem egy hosszú. Valamivel több, mint egy oldalas. Én azt kérném, hogy ezt így a képviselő-testület fogadja el.

 

Kérdés, hozzászólás, módosító javaslat nem hangzik el.

 

A Képviselő-testület az előterjesztett rendelet-tervezet szerint, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő öt tagja minősített többségű egyhangú szavazásával – 5 igen szavazattal, 0 nem szavazat és 0 tartózkodás mellett – megalkotja a következő rendeletét:

 

 

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

7/2016. (VII.4.) önkormányzati rendelete

 

a hulladékgazdálkodás, a köztisztaság

helyi szabályairól szóló 11/2013. (XI.18.)

önkormányzati rendelete módosításáról

 

 

 

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (1) bekezdése a) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, a (2) bekezdésében foglaltak szerint, a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény (továbbiakban: Ht.) 88.§(4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a hulladékgazdálkodás, a köztisztaság helyi szabályairól szóló 11/2013.(XI.18.) önkormányzati rendelete (továbbiakban: rendelet) módosításáról – a következőket rendeli el:

 

1.§

 

/1/ A rendelet 15.§(1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

 

 

„ (1) A települési hulladékhoz kapcsolódó hulladékgazdálkodási közszolgáltatás igénybevételéért az ingatlan-tulajdonos az NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság (továbbiakban: koordináló szerv) részére díjat köteles fizetni.”

 

/2/ A rendelet 16.§(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

 

„ (4) A fizetendő közszolgáltatási díjat a Koordináló szerv által kiállított számla alapján, annak kézhezvételét követően, a számlában feltüntetett határidőig kell kiegyenlíteni.”

 

/3/ A rendelet 17.§(2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

 

„ (2) a díjhátralék keletkezését követő 30 napon belül a Koordináló szerv felhívja az ingatlan-tulajdonos figyelmét a díjfizetési kötelezettségének elmulasztására és felszólítja annak teljesítésére.”

 

(3) A felszólítás eredménytelensége esetén a díjhátralék megfizetésének esedékességét követő 45. nap elteltével a Koordináló szerv – a felszólítás megtörténtének igazolása mellett – a díjhátralék adók módjára történő behajtását kezdeményezi a Nemzeti Adó-és Vámhivatalnál (továbbiakban: Nav).”

 

2.§

 

Hatályukat vesztik a rendeletnek a közszolgáltatással összefüggő személyes adatok kezeléséről szóló 18., 19. és 20.§-ai.

 

3.§

 

Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

 

 

Tibolddaróc, 2016. június 30.

 

 

 

Dósa József sk. dr. Molnár Sándor sk.

polgármester jegyző

 

  1. A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatásról szóló 4/2016 (III.9.) önkormányzati rendelet módosítása – figyelemmel a Szolgáltató személyének változására

Előadó:dr. Molnár Sándor jegyző

/rendelet-tervezet a jegyzőkönyvhöz csatolva van/

 

 

 

Az előadó jegyzőszóbeli előterjesztésében röviden emlékeztet a napirend tárgyát képező ügy előzményeire, majd így folytatja:

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Itt sem akarok hosszan szólni, az előzményeket ismerik a képviselő-testület tagjai. A Szilágyi megkapta az engedélyt arra, hogy szolgáltasson Tibolddarócon is. Elmondtam azt, hogy a kérdés szabályozva ma úgy van, hogy egy szolgáltatóval köthet az önkormányzat közszolgáltatási szerződést és annak kizárólagos joga van arra, hogy akkor a településen az ezzel kapcsolatos szolgáltatást elvégezze. Nyilván erről rendeletet is kell alkotni. Ez úgy készült el, amit kézhez kaptak a képviselők, hogy ebben már a Szilágyi György egyéni vállalkozó van nevesítve az általa megadott díjtételekkel. Én azt kérném a képviselő-testülettől, hogy ezt a rendeletet fogadja el így, és külön határozatot hozzon arról, hogy Szilágyi Györggyel kössön az önkormányzat szerződést is erről.

 

Az előadó jegyző egy felvetésre válaszolva elmondja, hogy célszerűbbnek látszik a korábbi rendelet módosítása helyett, teljesen új rendeletet alkotni, hatályon kívül helyezve a korábbi rendeletet.

 

Kérdés, hozzászólás, módosító javaslat nem hangzik el.

 

 

A Képviselő-testület a jegyző javaslatára, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő öt tagja, minősített többségű egyhangú szavazásával – 5 igen szavazattal, 0 nem szavazat és 0 tartózkodás mellett – meghozza a következő határozatát:

 

 

 

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

47/2016. (VI.30.) Kt. határozata

 

 

Tárgy:Közszolgáltatási szerződés kötése nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz

begyűjtésére Szilágyi György egyéni vállalkozóval.

 

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény 4.§ (2) bekezdés d) pontja szerinti kötelezettségének teljesítése érdekében közszolgáltatási szerződés megkötését határozza el Szilágyi György egyéni vállalkozóval (3422 Bükkábrány, Deák Ferenc út 20.; adószám: 62532460-2-25, nyilvántartási szám: 1843073) nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtését magába foglaló közszolgáltatás elvégzésére.

 

A Képviselő-testület felkéri és felhatalmazza a polgármestert a közszolgáltatási szerződés 455/2013. (XI.29.) Korm. rendelet szabályai szerinti megkötésére.

 

 

 

Határidő:2016. július 15.

Felelős:Dósa József polgármester

 

 

 

A határozat meghozatala után a Képviselő-testület az előterjesztett rendelet-tervezet szerint, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő öt tagja, minősített többségű egyhangú szavazásával – 5 igen szavazattal, 0 nem szavazat és 0 tartózkodás mellett – megalkotja a következő rendeletét:

 

 

 

Tibolddaróc község Önkormányzata

Képviselő-testületének

8/2016. (VII. 4.) önkormányzati rendelete

 

a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz

begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatásról

 

 

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény 4.§(2) bekezdés d) pontja szerinti feladatkörében eljárva, a 45.§(6) bekezdésben kapott felhatalmazás alapján, a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatásról a következőket rendeli el:

 

 

1.§

 

 

/1/ A rendelet hatálya Tibolddaróc Község közigazgatási területén Szilágyi György egyéni vállalkozó (3422 Bükkábrány, Deák Ferenc út 20.sz., adószám: 62532460-2-25, nyilvántartási szám: 1843073) által végzett, nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtését magába foglaló közszolgáltatásra terjed ki.

 

/2/ Az /1/ bekezdés szerinti közszolgáltatás tartalma: háztartási szennyvíz szippantása, szállítása (begyűjtése), ártalmatlanítása.

 

/3/ A közszolgáltatást végző Szilágyi György egyéni vállalkozó köteles a megrendelt szolgáltatást 8 napon belül teljesíteni, azt nem tagadhatja meg.

 

/4/ A begyűjtött szennyvíz ártalmatlanítására a mezőkövesdi és a szentistváni tisztítóműben kerül sor, az ottani befogadó kapacitások figyelembe vételével.

 

/5/ A közszolgáltatást a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatási tevékenység részletes szabályairól szóló 455/2013. (XI.29.) Korm. rendelet (továbbiakban: Korm. rendelet), 13.§(1) bekezdésében foglaltak betartásával, munkanapon 8-16 óra között kell teljesítenie.

 

/6/ A közszolgáltatás igénybevételére kötelezettek a Korm. rendelet 1. §(2) bekezdése szerinti ingatlantulajdonosok – évente legalább egy alkalommal.

 

/7/ A közszolgáltatásra vonatkozó szerződésnek tartalmaznia kell a Korm. rendelet 6.§(2) és (3) bekezdéseiben tételesen felsorolt kötelező tartalmi elemeket, valamint a 7.§(3) és (4) bekezdéseiben a közszolgáltatás díjára vonatkozóan meghatározottakat.

 

/8/ A közszolgáltatás rövid úton (telefonon, faxon vagy e-mailen) rendelhető meg a szolgáltató által megadott elérhetőségeken.

 

/9/ A (6) bekezdés szerinti kötelezettek az ingatlanon keletkezett szennyvizet kötelesek zárt tárolóban összegyűjteni és annak szippantását, szállítását (begyűjtését), ártalmatlanítását a Szolgáltatóval elvégeztetni.

 

/10/ A közszolgáltatás díját - a szippantást követően - a közszolgáltatási díj fizetésére kötelezett, készpénzfizetési számla ellenében, a Közszolgáltató vagy az általa megbízott személy részére fizeti meg.

 

/11/ Az üdülőingatlanok, az ideiglenesen használt és nem használt ingatlanok esetében, a szolgáltatás kötelező igénybevételére vonatkozó (6) bekezdés szerinti előírás nem érvényes. Ezen ingatlanok esetében, a tényleges használathoz igazodva – figyelemmel az összegyűjtött szennyvíz mennyiségére is – kell a szolgáltatást igény bevenni.

 

 

2.§

 

 

/1/ A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtését megába foglaló közszolgáltatás díjtételei – 2016. december 31-ig, Szilágyi György egyéni vállalkozó által végzett tevékenység keretében – a következők:

 

Alapdíj:15.000.-Ft + 27% ÁFA= 19.050.-Ft/forduló

1 forduló keretében max. 8 m3háztartási szennyvíz szállítható;ez az összeg tartalmazza a km arányos úthasználati díjat is.

 

Ürítési díj= a mennyiség arányos szippantott háztartási szennyvíz 778,1.-Ft/m3+27% ÁFA = 988,1.-Ft/m3elhelyezési díja

 

 

/2/ Az (1) bekezdésben meghatározott díjtételek alapján, a közszolgáltatás teljes díja 8 m3lakossági háztartási szennyvíz esetén bruttó 26.954,8.-Ft, mely alapján az alkalmazható díj legmagasabb mértéke 3.369,35.-Ft/m3

 

/3/ WC-ből (űrgödrös árnyékszék) származó szennyvíz esetén, a közszolgáltatás teljes díja 8 m3mennyiségnél bruttó 26.954,8.-Ft, mely alapján az alkalmazható díj legmagasabb mértéke 3.369,35.-Ft/m3

 

 

3.§

 

A közszolgáltatással összefüggő személyes adatokat (természetes személyazonosító adatok valamint a lakcím) úgy kell kezelni, hogy azokhoz illetéktelen személyek ne férhessenek hozzá. A személyes adatokat, kizárólag állami és önkormányzati szervektől érkezett, hivatalos megkeresés alapján, az abban megjelölt felhasználás céljára lehet átadni.

 

 

4.§

 

 

/1/ Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

 

 

 

/2/ Hatályát veszti a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatásról szóló 4/2016. (III.9.) önkormányzati rendelet.

 

Tibolddaróc, 2016. június 30.

 

 

 

Dósa József sk. dr. Molnár Sándor sk.

polgármester jegyző

 

 

  1. Indítványok, javaslatok

 

Dósa József polgármester: Emlékeznek a képviselő-testület tagjai, tavalyi is kért tőlünk a Leader közösség, aminek tagjai vagyunk, ilyen Comfort Letter nyilatkozatot, vagy nem tudom minek nevezik ezt.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Ezt úgy hívják, hogy támogató levél vagy együttműködő levél.

 

Dósa József polgármester: Ami arról szól, hogy ők csak úgy kapnak hitelt az OTP-től, hogyha két ilyen tagönkormányzat kiállítja ezt az okiratot. Ami arról szól, hogy vállaljuk a. Felolvasom, jó? Jelen nyilatkozattal kijelentjük, hogy az önkormányzat tagja a Bükk Térségi Leader Egyesületnek és kötelezettséget vállalunk arra vonatkozóan, hogy az önkormányzat ezen tagságát a hitel futamideje alatt fenntartja, illetve amennyiben az adós pénzügy egyensúlya illetve fizetőképessége megrendülne, és ennek következtében fizetési kötelezettségeinek nem képes eleget tenni, úgy az önkormányzat haladéktalanul megtesz minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy az adós pénzügyi egyensúlyát helyreállítsa.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Most ezt azt jelenti, tehát itt nem arról van szó, hogy az önkormányzat kezességet vállalna azért, hogy ez a Bükk Mak Leader Társulat az OTP-vel szemben teljesíti a kötelezettségét, hanem mint tagönkormányzat kötelezettséget vállal arra, hogy a taggyűlésen meg más egyéb formában mindent megtesz annak érdekében, hogy ennek a szervezetnek helyreálljon a pénzügyi egyensúlya, ha netán megbomlana a jogviszony ideje alatt. Tehát nem kezességről van szó. Nem, hogy mondjam pénzügyileg kell helytállni.

 

Dósa József polgármester: Így van. Tehát tavaly is megadtuk a Leadernek, most is meg kell adni. Bár még nem is nagyon tudnak működni szegények, mert most talán gurul is a szekér, most kaptak pénzt a működéshez.

 

 

A Képviselő-testület a polgármester javaslatára, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő 5 tagja, egyhangú szavazásával – 5 igen szavazattal, 0 nem szavazat és 0 tartózkodás mellett – meghozza a következő határozatát:

 

 

 

 

 

 

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

47/2016.(V.30.) Kt. határozata

 

 

Tárgy:COMFORT LETTER kiállítása a Bükk-Térségi Leader Egyesület és az OTP Bank

Nyrt. között létrejött forgóeszközhitel szerződéséhez.

 

 

Tibolddaróc Község Önkormányzata (3423 Tibolddaróc, Széchenyi út 1. adószám: 15725888-2-05, továbbiakban: Önkormányzat) tudomással bír arról, hogy a Bükk-Térségi Leader Egyesület (3554 Bükkaranyos, Nagy-ferenczi tanya, adószám: 18276912-2-05) (továbbiakban: Adós) és az OTP BANK Nyrt. között 49.000.000,-Ft összegű forgóeszközhitel szerződés jön létre. A hitel lejárata 2017. június 29.

 

Jelen nyilatkozatunk aláírásával kijelentjük, hogy az Önkormányzat tagja a Bükk-Térségi Leader Egyesületnek és kötelezettséget vállalunk arra vonatkozóan, hogy az Önkormányzat ezen tagságát a hitel futamideje alatt fenntartja.

 

Amennyiben az Adós pénzügyi egyensúlya, illetve fizetőképessége megrendülne és ennek következtében fizetési kötelezettségeinek nem képes eleget tenni, úgy az Önkormányzat haladéktalanul megtesz minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy az Adós pénzügyi egyensúlyát helyreállítsa.

 

A Képviselő-testület felkéri és felhatalmazza a polgármestert és a jegyzőt ezen dokumentum aláírására

 

 

Határidő:azonnal

Felelős:Dósa József polgármester

dr. Molnár Sándor jegyző

 

 

 

Dósa József polgármester: Biztos emlékszik mindenki, hogy a helyi sajátosságú közmunkaprogramban terveztünk kilátót. Eddig nem nagyon tudott a tervező mérnök sem foglalkozni vele, meg mi sem. Egyéb más dolgaink miatt. De most már elkészült egy ilyen terv. Nézze már meg mindenki, aztán hogyha úgy döntünk, hogy ez jó, ezt én azt gondolom, hogy a mi szakembereink meg tudják csinálni némi segítséggel, akkor költségvetési tervet is készíttetünk hozzá és akkor beszereznénk az anyagokat. Ez be van tervezve a közmunkaprogramba. Ez azon belül megépíthető.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Azzal nincs probléma, csak az elhelyezéssel szerintem. Ennek a látómagassága nem magasabb, mint mondjuk, ha följebb kerül 30 méterrel. Ha az oda van tervezve a szalonnasütő fölé.

 

Dósa József polgármester: Igen.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Tehát én nekem csak az.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Hogy másik helyre kellene tenni.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: A vízlefolyó betonút magasabban van, mint ennek a kilátónak a…

 

dr. Molnár Sándor jegyző:Mint ennek a teteje.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Vagy közel egy szinten.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Azt mondod, hogy egy kicsit feljebb kellene vinni.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Ha most azt akarjuk, hogy kilátó legyen, akkor olyan helyre kell tenni.

 

Dósa József polgármester: Csak az nem a miénk ott. Az a Kuruczé. Ott egy csík, az a mi területünk.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: De mennyi az?

 

Dósa József polgármester: Nem tudom.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: De biztos, hogy meg lehet oldani saját területből is.

 

Dósa József polgármester: Azért gondoltam én így, de a testület majd elmondja, hogy egy csoportban ki lehet alakítani…

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Az idáig jó, csak akkor ebből meg magasabb kellene.

 

Dósa József polgármester: Csak ez is olyan 2 millió 200 ezer az anyagszükséglet, amit a Sáth Peti mondott így.

 

Nagy Sándor alpolgármester: Meg öt méter fölött már építési engedély köteles.

 

Dósa József polgármester: Ez is építési engedély köteles.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Ez is az.

 

Dósa József polgármester: És az csúcsmagasság, ez is 8 méteres csúcsmagasságú, mit tudom én 7,80-as. Tehát ez is építési engedély köteles. Csak azt láttuk és számolgattuk, hogy ez belefér, mert lehet itt nagyobbat is persze, meg szélesebbet is, ez így belefér abba a költségbe. Van is keményfadeszkánk. Elég sok. Csak tudni kell a pontos méreteket, azért álltunk most meg, hogyha a testület úgy dönt, akkor folytatják a mérnökök. Meg lehet egyébként nézni vagy kiméretni, hogy meddig a mienk. Mert tudom, a térképen néztük, az nem teljesen a betonútig.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Csak addig lehet a Kuruczé, amíg van egy zárt kert utána. A miénk után Kács irányába, ami ott a Markó Jóskáéké volt. Az azért behatárolja.

 

Dósa József polgármester: Ahhoz lehet viszonyítani. Nem tudom, hogy hogy megy, csak tudom, hogy ott van egy csík végig.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Ott szerintem egy garád van, a Kuruczé maximum odáig lehet.

 

Dósa József polgármester: De viszont akkor ott nem lehet ezt így kialakítani, mert ott már nincs meg az a nagy szintkülönbség, hogy alárakni innen egy kis helyiséget. Mert akkor ott nincs olyan szintkülönbség. Tehát akkor ez a kilátó föntebb valószínű, mert ott már lankásabb.

 

Nagy Sándor alpolgármester: Van különbség a kettő között, ha a garádot nézed.

 

Dósa József polgármester: Ja a garád vége meg ez, ahová most…

 

Nagy Sándor alpolgármester: Hát ha most följebb visszük, ha úgy döntünk, és alátesszük ezt a kis épületet, akkor ott a kettő között már van nagy különbség.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Annak idején ehhez az egésznek a kialakításához én küldtem gépet. Két napon keresztül is itt dolgozott és itt se volt ilyen terület kialakítva. Ez a szintkülönbség is meg ez a rézsü is úgy lett, hogy az alsó szint el lett túrva a rakodógéppel, és el lett egyengetve. Most ez attól függ, hogyha ezt fentebb tervezzük, mert kilátót egyébként magassági pontokra szoktak tervezni. Ezt akkor nevezhetjük belátónak, nem kilátónak, és akkor ott fent is ki lehet alakítani egy szintet. És akkor lehet hogy lesz egy méter, másfél méter szintkülönbség is. Tehát egy szintes fogadót kell építeni, és akkor úgy kialakítani, ahogy itt van.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Ki kell mérni, nem sokból tart kimérni azt a lehetőséget, ahová tudnánk új helyre tenni, meg ahol most van, hogy hány méter szintkülönbség van. Ez az erősen lejtős nagyon-nagyon csalós. Itt lehet tíz méterenként mit tudom én több mint egy méter szintkülönbség. Most 20-30 méternél már ez azért elég sokat számít. Én is csak vaktába mondom, tehát azért annyit megérne.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: A tervezett szinthez képest az út biztos, hogy 10 méterrel föntebb van, sőt.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Szerintem is.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Jóval föntebb van.

 

Dósa József polgármester: Oda biztos, hogy nem tudjuk felvinni, mert ott az tuti… Ki lehet méretni egyébként, de borzasztó drágán mérik ki, hogy meddig a mienk.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Kurucz meg tudja mondani, hogy meddig.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Több, mint százezerért, nem?

 

Dósa József polgármester: Nem tudja megmondani Kurucz sem, hogy meddig az övé. Léptékarányos térképen meg tudjuk nézni és lentebb hozzuk. Meg persze, nyilván az plusz költség, hogyha gépi munka kell, ide is kellett volna egyébként, tehát ez sem kérdés.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Meg nem biztos, hogy ragaszkodni kell ott hozzá, hogy legyen ott alatta valami kis helyiség.

 

Dósa József polgármester: Na, de hát azért vagyunk itt, hogy ezt eldöntsük.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Ez most úgy lehet, hogy célszerű lenne, hogyha odalent lenne, de ha már föntebb kerül, akkor nem biztos, hogy szükségeltetik az, hogy ott bármi.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Akkor közvetlenül állhatna lábakon, azt akarod mondani.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Igen.

 

Dósa József polgármester: Azért beszélgettünk arról, mert hogyha be kell szaladni, be tudnak szaladni. Nem egy olyan nagy helyiség, de mit tudom én, vagy hat asztalt be lehet tenni.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Igen, be lehet pakolni dolgokat, és el lehet zárni.

 

Dósa József polgármester: Ezt el kell dönteni.

 

Nagy Sándor alpolgármester: Nem is az, hogy zárható, pont az, hogy ne legyen zárható.

 

Dósa József polgármester: Nem kell, hogy zárható legyen.

 

Nagy Sándor alpolgármester: Ha elkapja odakint az eső…

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Akkor el tudjon valahova bújni.

 

Dósa József polgármester: Ezt ki kéne találnunk, mert akkor szólni kell Janinak, mert ezt meg is kéne építeni. Tehát erről most legyen döntés.

 

Nagy Sándor alpolgármester: Szerintem magával a kilátóval nincs gond.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: A látványterv szép, meg ízléses.

 

Nagy Sándor alpolgármester: Az meg hogy most ebbe a magasságba van, majd megnézzük ott a szintkülönbséget.

 

Dósa József polgármester: Föntebb lehet persze vinni.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: De ésszerűbb, hogy feljebb vigyük, ha már kilátót akarunk.

 

Dósa József polgármester: Jó. Tehát akkor maradhat ez? És akkor megnézzük majd a pontos helyszínt. Mert akkor én csináltatnám tovább, hogy akkor lássuk, hogy milyen faanyagot kell hozzá vásárolni.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Még ha egy méterrel feljebb visszük, akkor is tíz méteren vagyunk.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Az sokat számít.

 

Dósa József polgármester: Jó akkor a másik. Most megint megkerestek, meg már többször is megkerestek engem. Már egyszer adományoztunk is egy, nem is tudom, helikoptereseknek.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Tízezret.

 

Dósa József polgármester: Tízezret, igen. Most megint megkeresett az egyik telefonon. Az egyik kórház. Megint adományt kérnének tőlünk. Én nem tudom, szerintem ezt nem fogja bírni az önkormányzat, mert most erre álltak rá, az önkormányzatokat hívogatják föl.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: De Jóska, ha egyszer valaki ad nekik, adtunk mi is, magánszemélyként, azóta egyfolytában küldik nekünk. Van, amikor adunk, van, amikor nem. Kész. Nem is tudom, megmondom őszintén, egy hölgy hívott tegnapelőtt, egy inkubátort szeretnének vásárolni, mondtam, hogy testületi ülés kell ahhoz, hogy én bármit is mondhassak. Azt javasolnám, hogy ne tudjunk adni, mert akkor tényleg nagyon sok lesz az.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Mondjuk az inkubátor az kifejezetten nemes cél.

 

Dósa József polgármester: Jegyző úr, akkor vegyünk ide valamit az iskolába, vagy az óvodába.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Milliókat költ az állam arra, hogy szaporodjon a nép, és inkubátorra nem tud fizetni?

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Ez is igaz.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Már bocsánat.

 

Dósa József polgármester: Nem is állunk olyan jól.

 

Nagy Sándor alpolgármester: Fővárosi kórház?

 

Dósa József polgármester: Miskolci.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: A GYEK-be kellene biztos.

 

Dósa József polgármester: De egyébként ki van nekik adva, mert hátul ment a zaj és hívogatták fel. Hallom.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Hát sorba hívogatják fel.

 

Dósa József polgármester: Én azt mondom, hogy ezekkel ne foglalkozzunk innentől, ha megengedjük, akkor én el is fogom utasítani őket, hogy ide is kell a pénz helyben. Jó. Nekem egyébként ennyi lett volna. Más nincs. Valakinek valami az indítványok, javaslatokba? Akkor ezt megmondom Sáth Petinek, hogy akkor tervezze meg, és akkor kimegyünk és megnézzük, hogy hova kerülhet.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Azon kellene esetleg gondolkodni még, hogy az alja milyen. Végülis kőből lesz, nem?

 

Dósa József polgármester: Persze.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Kőből lesz. Hogy ez most milyen kőből, milyen színű.

 

Dósa József polgármester: Az zsalukőből lesz, aztán majd ragasztunk rá valamit vagy Putz-ot vagy követ. Azt kőből nem tudjuk felrakni. A mi embereink azt nem tudják felrakni.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Oké, jó. Csak ezt akartam.

 

Dósa József polgármester: Az a legnagyobb baj, hogy nincs szakemberünk. Egyedül Jani. Vagy rárakunk egy ilyen Putz-ot, ami a nyilvános WC-re is ráment.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Szilvi, mondom, hogy a Szilvási féle cégnek másnap írtunk, leírtuk azt, hogy segítsünk, de a helyzet az, hogy megkereshetnénk a gyártó céget is, meg a vásárlástól számított…

 

Nagy Sándorné óvodavezető: Nem a két ablak közt jött be. Ott nem jött be, hanem ahol be lett illesztve a falba. Ez beillesztési, berakási probléma.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Kértük őket szépen, meg minden, hogy aztán fakítanak-e akármit vagy sem.

 

Nagy Sándorné óvodavezető: Az a baj, hogy arra sürgősen megoldást kell a nyáron találni, mert innentől fogva mindig be fog jönni a víz.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Tudom. Nyilván, hogy ott az egész szigetelést, ahol ömlik be a víz, ki kell szedni, és újból kell csinálni.

 

Dósa József polgármester: Hagy kérdezzem már, valakinek még indítványok, javaslatok?

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Nekem még lenne. Én azt látom, hogy itt elég sokan parkolnak, és nehéz a közlekedés egyik oldalba is, másikba is. Nincsenek nagyon tekintettel arra, hogy ki hol áll meg. Itt a négy lakásnál van egy nagy placc, lehetne egy nagy parkoló, az a jövő évi közmunkából is lehetne. Illetve a kivágott diófa helyén is lehetne parkolót kialakítani. Ide beférne négy kocsi, most nagyjából megszámoltam, vagy akár több is. Oda beférne akár 5-7 is. Hogy a bejáratot nem zárjuk el.

 

Dósa József polgármester: Lehet egyébként, csak nem lehet parkolónak elnevezni, mert azért kellett belterületi parkolót is az óvoda elé tervezni, mert külterületi parkolóra olyan engedélyek kellenek, hogy.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Ez nem külterületi. Itt, én erről beszélek, az út másik oldalán.

 

Dósa József polgármester: Az óvodában sem tudtunk az útra tervezni, mert olyan engedélyek kellettek hozzá, hanem az udvarra terveztünk parkolót. Mert parkoló meg kell. Tehát valamit csinálunk és nem nevezzük el parkolónak.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Egyirányús parkoló lehetne.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Ami itt van időnként…

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Mert az oldaná meg a problémát.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Jönnek a postára, a takarékhoz, az óvodába, a községházára.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Az a baj, hogy nem is úgy állnak meg, hogy egy oldalon állnak meg, hanem valamikor a másik oldalon is.

 

Serfőző Lajos István települési képviselő: Láttam olyat, hogy az autó hátulja félig rajta a zebrán elölről a kislány megint félig a zebrán.

 

Nagy Sándorné óvodavezető: Totálisan is ráállnak a zebrára, nem csak félig. Egy az egybe a kis kapuval szembe.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: A gyalogátkelőhelyen nem is szabad megállni.

 

Nagy Sándorné óvodavezető: A kiskapu elé, hogy még csak ki se lehessen menni, de ráállnak.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Én azt gondolom, hogy ebbe senki nem kötne bele, saját magunknak csinálnánk szegélykővel, akár térkővel, akár zúzott kővel, teljesen mindegy, mindjárt kulturáltabb lenne. Az látszik, jön egy idegen, valaki, bárki, itt kell megállni neki az út szélén úgy, hogy lehúzódik és aki az út túlsó oldalán száll ki, majdnem beleesik az árokba.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Azért szoktam én reggel itt állni, és délutánra szoktam átállni, mikor már nincs olyan tumultus.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Ezt akár a jövő évi közmunkába is bele lehetne tenni.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Igazából ez még költségbe se kerülne sokba.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Mindjárt kulturáltabb lenne, és ha valaki ide jönne, azt látná, hogy parkoló van.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Egyetértek ezzel.

 

Dósa József polgármester: Még annyit el kell mondani, hogy most megjött a határozat a műfüves pályáról. Eddig csak beszéltük, de most már az MLSZ kiküldte a határozatot.

 

dr. Molnár Sándor jegyző: Illetőleg mi is csatoltunk mindent, ami ahhoz kell, hogy ez elkészüljön. És arról szól az ígéret, hogy ez kész lesz a nyáron?

 

Dósa József polgármester: Azt mondták, hogy augusztusba, tehát szeptemberig készen van. 12-éig kell leadni, akik indulnak ezen a közbeszerzésen, de ezt nem mi bonyolítjuk, hanem az MLSZ. De egyébként ez teljesen jogos, amit Béla mondott, csak nem tudom, hogy közmunkába be tudjuk-e tervezni.

 

Nagy Sándor alpolgármester: Majd meglátjuk, hogy mi lesz jövőre.

 

Brezovcsik Béla települési képviselő: Hát ha nem, még akkor is…

 

Dósa József polgármester: Meg tudjuk csinálni, van is hozzá anyagunk. Van szegélykövünk, beszéltünk is róla. Valakinek még valami?

 

Több indítvány, javaslat nem hangzik el.

 

A polgármester az ülést 16 óra 45 perckor bezárja.

K. m. f.

Dósa József dr. Molnár Sándor

polgármester jegyző

Brezovcsik Béla

és

Serfőző Lajos István

jkv. hitelesítő

települési képviselők

 

Go to top