Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

3423 Tibolddaróc, Széchenyi út 1.

Tel.: 49/337-022 Fax: 49/337-202

 

TD/41-5/2019

Jegyzőkönyv

Készült:Tibolddaróc Község Önkormányzata Képviselő-testületének 2019. április 17-én 16 órai kezdettel megtartott üléséről.

Az ülés helye:Községháza-kistanácskozó

/3423 Tibolddaróc, Széchenyi út 1./

Jelen vannak:Nagy Sándor polgármester,

Csordás Sándorné alpolgármester,

Brezovcsik Béla, Juhászné Kucsma Ágnes,

Mezei Mihály, Novák Sándor és

Pribéli Csaba György önkormányzati képviselők.

 

Tanácskozási joggal megjelent:dr. Molnár Sándor jegyző.

 

Napirend előtt:

Nagy Sándorpolgármester köszönti az önkormányzati képviselőket. Megállapítja, hogy az ülés határozatképes, mert a Képviselő-testület mind a hét tagja jelen van – így az ülést megnyitja.

A Képviselő-testület a polgármester javaslatára egyhangú szavazással – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással – Brezovcsik Béla és Pribéli Csaba György önkormányzati képviselőket bízza meg a jegyzőkönyv hitelesítésével.

Ezt követően a Képviselő-testület a meghívóban foglaltak szerint, egyhangú szavazással – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással – fogadja el az ülés napirendjét, a következők szerint:

Napirend:

  1. Rendkívüli kiegészítő támogatás igénylése.

Előadó:Nagy Sándor polgármester.

 

  1. Pályázatok.

Előadó:Nagy Sándor polgármester.

 

 

  1. Önkormányzati lakás bérbeadása iránti kérelem.

Előadó:Nagy Sándor polgármester.

 

  1. Indítványok, javaslatok.

 

Napirend tárgyalása:

  1. Rendkívüli kiegészítő támogatás igénylése.

Előadó:Nagy Sándor polgármester.

/A pályázati felhívás és a határozati javaslat a jegyzőkönyvhöz csatolva van./

Az előadó polgármester rövid szóbeli előterjesztésében elmondja, hogy a rendkívüli önkormányzati támogatás igénylésére szolgáló elektronikus felület megnyílt és az Önkormányzatnak lehetősége van vissza nem térítendő támogatást igényelni működőképességének megőrzésére és kötelező feladatai ellátásának biztosítására. Az év során legfeljebb két alkalommal nyújtható be pályázati igénylés.

A rendkívüli önkormányzati támogatás 60 napon túli kifizetetlen számlák, tartozások rendezésére igényelhető. Az Önkormányzatnak 60 napon túli számlatartozása nincs. A Mezőkövesdi Többcélú Kistérségi Társulás tagjaként viszont 1.800.000.-Ft-os tartozása áll fenn társulási hozzájárulás címén, amire igényelhető a rendkívüli támogatás, hasonlóan a korábbi évekhez. Ez az 1.800.000.-Ft-os összeg, nem a teljes 2018.évre fizetendő összeg, mert abból 700.000.-Ft már a tárgyévben átutalásra került. A tartozás pontos összegéről szóló igazolást a Társulás hamarosan meg fogja küldeni.

A támogatás igényléséhez szükséges egy képviselő-testületi határozat, melyben konkrét összeg meghatározása nélkül hoz döntést a Képviselő-testület a rendkívüli önkormányzati támogatás iránti pályázat benyújtásáról.

Kérdés, észrevétel, hozzászólás nem hangzik el.

A polgármester javasolja a rendkívüli önkormányzati támogatás igénylésére vonatkozó döntés határozati javaslat szerint történő meghozatalát.

A Képviselő-testület a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő hét tagja egyhangú szavazásával – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással – meghozza a következő határozatát:

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

12/2019.(IV.17.) Kt. határozata

Tárgy:Önkormányzatok rendkívüli támogatásának igénylése.

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Magyarország 2019. évi központi költségvetéséről szóló 2018. évi L. törvény 3. melléklet I.10. pontja szerinti önkormányzatok rendkívüli támogatása jogcímen pályázatot nyújt be vissza nem térítendő költségvetési támogatás igénylésére, működőképességének megőrzése és kötelező feladatai ellátásának biztosítása céljából.

A Képviselő-testület felkéri és felhatalmazza a polgármestert a pályázat elkészítésére és az elkészített pályázat benyújtására a Magyar Államkincstár Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Igazgatóságához.

Határidő:2019. április 30.

Felelős:Nagy Sándor polgármester.

 

  1. Pályázatok

Előadó:Nagy Sándor polgármester.

Az előadó polgármester szóbeli előterjesztésében ismerteti a Magyar Falu Program pályázati rendszer keretébe tartozó célterületeket és az egyes célterületekre vonatkozóan már közzétett pályázati felhívások leglényegesebb feltételeit – kapcsolva ezeket a korábban már kidolgozott önkormányzati fejlesztésekhez. Elmondja, hogy az orvosi rendelő (pontosabban az egészségügyi alapellátás) fejlesztésére, orvosi eszközök beszerzése pályázható 100%-os mértékű vissza nem térítendő támogatás 100 millió, illetve 2 millió forint összegben. Ezen pályázatok április 27-étől benyújthatóak. Megnyílt a lehetősége a nemzeti és helyi identitás tudat célterület keretében, a Patakmenti Szabadidő Központ épületének korszerűsítésére, fejlesztésére irányuló pályázat benyújtásának, ami a nyílászárók cseréjét és az épület fűtés-korszerűsítését biztosítaná bruttó 13.401.000.-Ft-os összegben. Ezen kidolgozott fejlesztési elképzelések mellett, készen áll egy terv az óvoda épületének további felújítására, aminek legfontosabb eleme a tetőhéjazat cseréje, mivel az a 70-es években történt építés óta nagyon elhasználódott, leromlott, folyamatosan beázik és hatékonyan már nem is javítható.

Problémát jelent a pályázati rendszert illetően az a tény, hogy az eredetileg 150 milliárdos keretösszeg 75 milliárd forintra csökkent, mivel 75 milliárd forintot a falusi CSOK - támogatásokra és a 2-3-4 számjegyű utak felújítására csoportosított át a Kormány. A legújabb információk szerint, az önkormányzatok, csak egy pályázatot nyújthatnak be a siker reményében és átlagosan 24-30 millió forint pályázati támogatásra számíthatnak. Ezért a polgármester szerint, elkerülhetetlen a fejlesztési elképzelések rangsorolása, a fejlesztések áttekintése a költséghatékonyabb megoldások kialakítása érdekében.

A polgármester bejelenti, hogy a Magyar Falu Programról rendelkezésre álló írásos anyagot (célterületekre vonatkozó ismertetőt és a már megjelent konkrét pályázati felhívásokat) megküldi a képviselőknek, hogy részletesen megismerhessék.

Ezzel kezdetét veszi egy több, mint egyórás vita, eszmecsere a benyújtandó pályázatokról.

Pribéli Csaba Györgyönkormányzati képviselő az egészségügyi alapellátás fejlesztése keretében a három funkciós egészségügyi központ megépítését és a szükséges eszközökkel történő felszerelését, valamint az utak felújítását tartja a legfontosabb pályázati céloknak, minden más fejlesztési célt megelőzően.

Brezovcsik Bélaönkormányzati képviselő szerint, egy új orvosi rendelő építése szükséges és elkerülhetetlen, mivel a meglévő háziorvosi rendelő és lakás rendkívül leromlott állapotú és adottságai (mérete, fekvése) alapján is alkalmatlan funkciójának korszerű elvárásokhoz igazodó betöltésére. Ez mellett, az utak felújítását szintén kiemelt, más fejlesztéseket megelőző feladatnak tartja. Álláspontja szerint, a sikeres pályázathoz szükséges a háziorvos együttműködése, ezért a háziorvossal nem szabad konfrontálódni, meg kell Őt győzni a fejlesztés szükségszerűségéről, így elnyerve támogatását.

Az elhangzottak kapcsán, a polgármester szól arról, hogy az egészségügyi központ megépítéséhez és felszereléséhez, akkor pályázható a maximális 100 millió forintos támogatás, ha a központban lesz kialakítva és biztosítva a háziorvosi-szolgálat, a körzeti-védőnői szolgálat mellett, a fogorvosi-ellátás igénybevétele is.

Mezei Mihályönkormányzati képviselő az iránt érdeklődik, hogy a pályázatok elő- vagy utó-finanszírozásúak-e. Az utófinanszírozás jelentősen megnehezítheti a megvalósítást, ugyanis a költségeket előlegezni kell. Megkérdezi, hogy mi van akkor, ha fejlesztés átadása után nincs háziorvos vagy fogorvos az egészségügyi központban és így az nem tölti be funkcióját.

Brezovcsik Bélaönkormányzati képviselő egyházi pályázatokban szerzett tapasztalatai alapján jelzi, hogy ezek a pályázatok valószínűleg elő-finanszírozottak.

Nagy Sándorpolgármester ismerteti, hogy a Magyar Falu Program pályázati rendszer az önkormányzatok igényei alapján lett kidolgozva. Ezért biztos, hogy nem kell a felmerülő költségeket megelőlegezni, ami az önkormányzatok többsége számára kivitelezhetetlen lenne.

dr. Molnár Sándorjegyző elmondja, hogy az egészségügyi központ befejezése után biztosítani kell a háziorvosi, védőnői és fogorvosi ellátást, mert ellenkező esetben vissza kell fizetni a támogatást vagy annak egy részét, vagyis háziorvosnak, védőnőnek és fogorvosnak rendelkezésre kell állni a megfelelő működéshez.

Ezt követően a polgármester röviden ismerteti az önkormányzati alapellátást szolgáló fejlesztések támogatására kiírt pályázati lehetőség feltételeit, melyek alapján az Önkormányzat 95%-os mértékű támogatást nyerhet a községháza épületének felújításához. Utak, hidak, járdák felújításához 15 millió forint pályázható maximálisan, a támogatás mértéke 85%-os lehet, vagyis 15% önerőt szükséges biztosítani hozzá. Ezen pályázat esetében csak szilárd burkolatú utak és járdák felújítása támogatható, ellentétben a Magyar Falu Program célterületével, ahol kizárólag nem szilárd burkolatú utak felújítása kaphat támogatást. A polgármester ismerteti, hogy aszfaltos utak felújítása padkával kb. bruttó 5.700.-Ft/m2, míg a köves, kohósalakos utak esetében bruttó 6.000.-Ft/m2 összeggel lehet számolni.

Az utak kapcsán többen is hozzászólnak.

Brezovcsik Bélaönkormányzati képviselő az aszfaltos utakat illetően, a Bottyán és a Bercsényi út rossz állapotára hívja fel a figyelmet, mivel ezeket az utakat az iskola és a konyha megközelítése céljából sokan naponta használják.

Szóba kerül a Sályi út rendkívül rossz állapota is.

A polgármester említést tesz a Táncsics, Napsugár és Zrínyi út felújításáról, amire kész tervei vannak az Önkormányzatnak, beleértve az út tartozékát jelentő vízelvezető-árok kiépítését is.

Pribéli Csaba Györgyönkormányzat képviselő a „húsbolt” mögötti/melletti gyaloghíd rossz állapotára hívja fel a figyelmet, mert úgy látja, hogy az statikailag sem biztonságos a közlekedők számára.

Végül szóba kerül a folyamatban lévő, de kivitelezés alatt még nem álló szennyvízberuházás helyzete is. Ennek kapcsán a polgármester ismerteti, hogy a projekt fizikai befejezésének (kivitelezésének) végső határideje 2022. július 14-e. A polgármester röviden tájékoztatást ad a szennyvízberuházás megvalósítása kapcsán eddig tapasztalt negatív fejleményekről és az ÁFA visszaigényléssel kapcsolatosan a projekt szervezetnél tapasztalt tájékozatlanságról.

A polgármester röviden szól a TOP - pályázati támogatással megvalósítani tervezett vízmosás- rendezésének megemelkedett költségeiről. A költségemelkedés miatt, szükségessé válik a műszaki-tartalom csökkentése, amivel már foglalkozik a tervező.

A Képviselő-testület ezen napirendi pont tárgyalását határozat hozatala nélkül, azzal zárja le, hogy a polgármester tovább informálódik a pályázatok benyújtásának, kedvező elbírálásának feltételeiről és lehetőségeiről, majd a Képviselő-testület elé hozza döntésre a felmerülő kérdéseket.

Pribéli Csaba Györgyönkormányzati képviselő emlékeztet arra, hogy a TOP-os pályázati konstrukció keretében is elsődleges cél volt a háziorvosi-ellátás helyi tárgyi feltételeinek teljes megújítása, de helyette a vízmosás-rendezésére kapott támogatást az Önkormányzat. Ez nem ismétlődhet meg, ne a támogató döntse el a pályázó helyett azt, hogy helyben, melyik beruházás a legfontosabb.

  1. Önkormányzati lakás bérbeadása iránti kérelem.

Előadó:Nagy Sándor polgármester.

Ezt a napirendi pontot a kérelemben szereplő szenzitív személyes adatok védelme céljából, zárt tanácskozás keretében tárgyalja a Képviselő-testület, az ülésnek erről a részéről külön jegyzőkönyv készül.

A 3.) napirendi pont megtárgyalása után a képviselő-testületi ülés ismét nyilvános ülésként folytatódik.

  1. Indítványok, javaslatok.

A napirend keretében a jegyző ismerteti a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal javaslattételét és szakmai segítségnyújtását tartalmazó levelét, melyet az önkormányzatok településkép-védelmi tárgyú rendeletével kapcsolatban küldött. Elmondja, hogy Tibolddaróc Község Önkormányzata a 2016-ban alkotott törvényben előírt felhatalmazás alapján eleget tett rendeletalkotási kötelezettségének, de hasonlóan a megye más önkormányzataihoz a törvény későbbi – 2018. január 1-én hatályba lépett – módosításából eredő rendeletalkotási kötelezettségét már nem teljesítette. A törvényi módosítás alapján rendeletet kellett volna alkotni a településkép-védelmi bírság esetköreiről, a törvény keretei között annak mértékéről, kiszabásának és behajtásának módjáról. Ezenkívül a Megyei Kormányhivatal vizsgálata során megállapította, hogy a településkép-védelmi rendeletek szakmai szempontú felülvizsgálata is indokolt lehet az önkormányzatoknál. Ezért a Megyei Kormányhivatal javaslattal élt a képviselő-testületek felé, melyben indítványozta a településkép-védelmi rendeletek önkormányzati főépítész közreműködésével történő felülvizsgálatát és annak indokoltsága esetén a módosítását, vagy ha szükséges új rendelet alkotását – az erre vonatkozó előterjesztés megtételével és Képviselő-testület elé történő terjesztésével. A Kormányhivatal kéri, hogy az ismertetett javaslat szerinti indítványát a Képviselő-testület a soron következő ülésén, de legkésőbb 2019. május 15. napjáig tárgyalja meg.

A Képviselő-testület döntését követő 8 napon belül tájékoztatást vár a javaslatra tett intézkedésről.

A jegyző javasolja, hogy a Képviselő-testület a Kormányhivatal indítványának megfelelően hozzon határozatot, melyben a településkép-védelmi rendelete önkormányzati főépítész közreműködésével történő felülvizsgálatát elrendeli és annak megállapításai alapján, megfelelő előterjesztés szerint sort kerít a módosítására, vagy ha szükséges új rendeletet alkot.

Brezovcsik Bélaönkormányzati képviselő kérdésére válaszolva a jegyző elmondja, hogy a településképi arculati kézikönyv és az Önkormányzat 2017. évben elfogadott településkép-védelmi rendelete érvényes és hatályban van, rendelkezéseik és előírásaik a javasolt felülvizsgálatig és azt követően is érvényesülnek, illetve érvényesülni fognak. Az önkormányzati rendeletet a felülvizsgálat alapján valószínűleg módosítani kell – a településkép-védelmi bírságról szóló törvényi rendelkezés alapján alkotott rendelettel.

Ezt követően a Képviselő-testület a jegyző javaslatára, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő hét tagja egyhangú szavazásával – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással – meghozza a következő határozatát:

 

 

 

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

14/2019.(IV.17.) Kt. határozata

Tárgy:Településkép-védelmi tárgyú önkormányzati rendelet felülvizsgálata

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal részéről tett javaslatban foglalt indítványra figyelemmel elrendeli településkép-védelmi tárgyú rendeletének önkormányzati főépítész közreműködésével történő felülvizsgálatát.

A felülvizsgálat eredménye (megállapításai) alapján – megfelelő előterjesztés szerint – fog sort keríteni településkép-védelmi rendelete módosítására vagy ha szükséges új rendelet alkotására, szabályozva a településkép-védelmi bírság esetköreit, mértékét, kiszabásának és behajtásának módját.

A Képviselő-testület felkéri és felhatalmazza a polgármestert, utasítja a jegyzőt, hogy a határozat végrehajtásához szükséges intézkedéseket tegyék meg.

Határidő:folyamatos.

Felelős:Nagy Sándor polgármester és

dr. Molnár Sándor jegyző

A településkép-védelmi önkormányzati rendelet felülvizsgálatához és módosításához kapcsolódóan Nagy Sándor polgármester javasolja egy, olyan képviselő-testületi döntés meghozatalát, ami lehetővé teszi, hogy az Önkormányzat ingyenesen megigényelje Tibolddaróc község digitális kül- és belterületi térképét az ehhez kapcsolódó adatszolgáltatással. Ez fontos lenne, mivel az önkormányzati munka során, a különböző döntések előkészítése, meghozatala és végrehajtása keretében nagyon fontos az ingatlan viszonyok pontos térképi és tulajdonjogi ismerete.

A Képviselő-testület a polgármester javaslatára, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő hét tagja egyhangú szavazásával – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással – meghozza a következő határozatát:

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

15/2019.(IV.17.) Kt. határozata

Tárgy:Tibolddaróc község digitális kül- és belterületi térképének és az ahhoz kapcsolódó adatszolgáltatásnak ingyenes igénylése.

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal indítványára elrendelte településkép-védelmi tárgyú rendeletének önkormányzati főépítész közreműködésével történő felülvizsgálatát.

A településkép-védelmi tárgyú rendelet felülvizsgálatához szükséges Tibolddaróc község digitális kül- és belterületi térképe és az ahhoz kapcsolódó adatszolgáltatás, amit a Képviselő-testület ezen határozatával ingyenesen megigényel.

 

A Képviselő-testület felkéri és felhatalmazza a polgármestert ezen határozat végrehajtásához szükséges intézkedés megtételére.

Határidő:2019. április 30.

Felelős:Nagy Sándor polgármester.

A határozat meghozatala után a polgármester tájékoztatást ad a kilátóhoz tartozó terület tulajdonjogi rendezése keretében szükséges földcseréről és földvásárlásról, melynek során 5.894m2 nagyságú területet szerez meg az Önkormányzat 80.-Ft/m2 áron, összesen 471.520.-Ft-ért, amiből ténylegesen csak 267.120.-Ft-ot kell a tulajdonosoknak – Kurucz Tamásnak és Szendrei Józsefnek – kifizetni. A ténylegesen kifizetendő összeg, azért ennyi, mert a vételár ellentételezése részben az önkormányzati tulajdonú 2.555m2 nagyságú volt lőtérrel (mára befásodott terület) történik 80.-Ft/m2 áron, összesen 204.400.-Ft-ért.

A polgármester elmondja, hogy az ismertetett tulajdonjogi rendezéshez szükséges előkészítő intézkedések megtörténtek, de az ügylet jogi formába (szerződésbe) foglalásához kéri a Képviselő-testület felhatalmazását.

A polgármester Novák Sándor önkormányzati képviselő kérdésére megerősíti, hogy az Önkormányzat tényleges fizetési kötelezettsége nem haladja meg a 270.000.-Ft-ot.

A Képviselő-testület a polgármester javaslatára, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő hét tagja egyhangú szavazásával – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással meghozza a következő határozatát:

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

16/2019.(IV.17.) Kt. határozata

Tárgy:A kilátóhoz tartozó földterület tulajdonjogi helyzetének rendezése.

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete hozzájárulását adja a kilátóhoz tartozó földterület tulajdonjogi helyzetének rendezéséhez szükséges földcseréhez és földvásárláshoz.

Felhatalmazza a polgármestert 5.894 m2 nagyságú terület 80.-Ft/m2 áron, összesen 471.520.-Ft-ért történő megszerzésére, azzal, hogy a tényleges kifizetés összege 267.120.-Ft lehet, míg az ellentételezés másik része az önkormányzati tulajdonú, 2.555m2 nagyságú volt lőtérrel történik 80.-Ft/m2 áron, összesen 204.400.-Ft összegben.

A jogügyletre vonatkozó okiratot (szerződést) elkészülte után a Képviselő-testület elé kell terjeszteni jóváhagyásra.

Határidő:folyamatos.

Felelős:Nagy Sándor polgármester.

A polgármester tájékoztatja a Képviselő-testületet arról az információról, mely szerint a tibolddaróci pinceterületre tervezett ÉMÁSZ hálózatfejlesztés kapcsán rendkívül kedvező lehetőség nyílott a kilátóhoz és a Szent-Donát szoborhoz áramellátást kiépíteni 100 méterig oszlopon majd onnan földkábel fektetésével. Az áramellátás biztosításának költsége kb. 100-120-150 ezer Ft lehet, ami az oszlopnál elhelyezendő árammérő egység bekerülési és telepítési költsége lenne.

A polgármester jelzi, hogy élni kíván ezzel a lehetőséggel, ami a képviselők helyeselnek.

A polgármester bejelenti, hogy a május 4-én a községi sportpályán Családi Nap elnevezéssel egy rendkívül színes, érdekes, mind felnőttek, mind gyermekek részére szóló önkormányzati rendezvény lesz. A rendezvény keretében 10 órától késő estig tartanak a programok főzőversennyel, állatsimogatóval, énekkel és más kulturális eseménnyel, majd a nap tábortűzzel zárul. Kéri a képviselőket a rendezvényen való részvételre.

Brezovcsik Bélaönkormányzati képviselő tájékoztatja a Képviselő-testületet arról, hogy a Darócok találkozójára lehetőség nyílott Tőkés László erdélyi református püspök meghívására. Tőkés püspök mellett, jó lenne meghívni a találkozóra Magyarország Kormánya képviseletében Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkárt. Ezen, két fontos személyiség jelenléte nagyban emelné, javítaná a Darócok találkozójának ismertségét, határokon átívelő szerepét.

A polgármester jelzi, hogy a többi szervezővel együtt, számít Brezovcsik Béla közreműködésére, támogatására az említett két személy jelenlétének biztosítása érdekében és a rendezvény sikeres megszervezésében.

Novák Sándorönkormányzati képviselő szorgalmazza a Bercsényi úti kátyúk megszüntetését, mert igen megnehezítik a gépjárművek közlekedését. Ez mellett kéri a Bajcsy-Zsilinszky úton Pummer Istvánné portája előtti gödör megszüntetését. Ez mellett érdeklődik a kilátó alatti terület hasznosításáról.

A polgármester elmondja, hogy a kilátó alján lévő hat szögletű kisteret asztallal és ülő alkalmatossággal tervezi ellátni, ahol a látogatók leülhetnek és megpihenhetnek majd.

Az ülés végén Mezei Mihály önkormányzati képviselő, a Hegyközség elnöke köszönetet mond a Bükkaljai Borverseny megtartásához nyújtott önkormányzati segítségért, ami az étterem és az önkormányzati tulajdonú iskola igénybevételének biztosításában, a konyhai személyzet közreműködésében, a polgármester részéről a szervezéshez nyújtott segítségben nyilvánult meg.

A polgármester elismeréssel szól a Bükkaljai Borversenyről, amelyre 139 borral neveztek be a résztvevők. A rendezvényen jól szerepeltek a tibolddaróci  borászok és borok, különösen is Mezei Mihály, akinek 2017-es caberné bora nyerte el az év bora címet, melyhez gratulál.

Több bejelentés, indítvány, javaslat nem hangzik el.

A polgármester az ülést 17.55 órakor bezárja.

K.m.f.

Nagy Sándor                                                                                                                        dr. Molnár Sándor

polgármester                                                                                                                                    jegyző

Brezovcsik Béla

és

 

Pribéli Csaba György

jkv. hitelesítő önkormányzati képviselők

Go to top