Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

3423 Tibolddaróc, Széchenyi út 1.

Tel.: 49/337-022; Fax: 49/337-202

Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

TD/340-3/2020

Jegyzőkönyv

Készült: Tibolddaróc Község Önkormányzata Képviselő-testületének 2020. február 13-án 15 órai kezdettel megtartott nyilvános üléséről.

Az ülés helye:Községháza-nagyterem

/3423. Tibolddaróc, Széchenyi út 1./

Jelen vannak:Nagy Sándor polgármester, Csordás Sándorné alpolgármester,

Novák Sándor, Juhászné Kucsma Ágnes,

Vargáné Tóth Krisztina Erzsébet, Suszter Istvánné és

Mezei Mihály önkormányzati képviselők.

Tanácskozási joggal megjelent:Nagy Sándorné óvodavezető, dr. Molnár Sándor jegyző

és Pummer Istvánné pénzügyi ügyintéző.

Napirend előtt:

Nagy Sándorpolgármester köszönti az önkormányzati képviselőket és a tanácskozási joggal megjelenteket. Megállapítja, hogy az ülés határozatképes, mivel a Képviselő-testület mind a hét tagja jelen van –így az ülést megnyitja.

A Képviselő-testület a polgármester javaslatára, egyhangú szavazással – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással – Juhászné Kucsma Ágnes és Vargáné Tóth Krisztina Erzsébet önkormányzati képviselőt bízza meg a jegyzőkönyv hitelesítésével.

A Képviselő-testület az ülés napirendjét a meghívóban foglaltaknak megfelelően, egyhangú szavazással – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással – a következők szerint fogadja el:

Napirend:

1.)    A 2020. évi költségvetés megtárgyalása.

Előadó:Nagy Sándor polgármester.

2.)    Indítványok, javaslatok.

Napirend tárgyalása:

1.)    A 2020. évi költségvetés megtárgyalása.

Előadó:Nagy Sándor polgármester.

/ A költségvetés tervezett bevételeit és kiadásait részletező számszaki kimutatások a jegyzőkönyvhöz csatolva vannak./

Az előadó polgármester szóbeli előterjesztésében elmondja, hogy az önkormányzati költségvetést 2020. február 15-ig kell a Képviselő-testület elé terjeszteni és egy hónap áll rendelkezésre az elfogadására és a hatályba léptetésére. Tehát március 15-ig van lehetőség a költségvetés előirányzatait a benyújtott tervezethez képest változtatni, pontosítani. A költségvetés tervezete a polgármester reményei szerint, gondolat pezsdítőként fog hatni a megvalósítandó önkormányzati feladatok meghatározásánál, fontossági sorrendjük megállapításánál.

Az önkormányzati bevételek számszerűsítésénél és a működési kiadások tervezésénél egyértelművé vált, hogy a 2020. költségvetési évben is várhatóan kedvező kondíciók jellemzik majd az önkormányzati gazdálkodást – hasonlóan az elmúlt évhez. A polgármester kedvezőtlen változásként említi a Mezőkövesdi Többcélú Kistérségi Társulás részére különböző feladatok ellátásához (orvosi ügyelet, házi segítségnyújtás, családsegítés és gyermekjóléti szolgáltatás) fizetendő hozzájárulás összegének jelentős emelkedését, ami Tibolddaróc Község Önkormányzatát illetően, különösen szembeötlő és érthetetlen. A polgármester jelzi, hogy a Társulás pénzügyi vezetőjétől részletes magyarázatot fog kérni a Tibolddarócra eső hozzájárulás összegének emelkedéséről, szeretné megismerni a hozzájárulás kiszámításának módját, a kiszámításhoz alapul vett adatokat.

A polgármester szól arról, hogy a tervezetben szereplő tartalék-keret mellett is jelentős összeg áll rendelkezésre a működési kiadásokon felül felújításokra és fejlesztésekre. Az elmúlt években a költségvetést hiánnyal fogadta el a Képviselő-testület. Ez évben a bevételek és kiadások különbözeteként nem hiány, hanem többlet jelentkezik, a költségvetés pluszos és nem mínuszos. Ebben meghatározó szerepe van a tavalyi év 11-12 milliós szabad maradványának is, ami a bevételeket növeli.

A polgármester nem részletezi a működési kiadásokat, de ismerteti, hogy a közalkalmazottak és köztisztviselők esetében az éves jutalom-keret 200.000.-Ft-os összegben lett tervezve. Ez az elmúlt évben még 100.000.-Ft-os volt. Ezt az érintettek nem egyszerre, hanem 3 alkalomra szétosztva kapják meg.

A polgármester várja a javaslatokat a költségvetési tervezetben nem szereplő kiadásokra és a tervezetben szereplő kiadások emelésére vonatkozóan is. Emlékeztet az első lakáshoz jutók támogatásának címén eddig adott 50.000.-Ft-os támogatás 100.000.-Ft-ra történő emelésére vonatkozó korábbi felvetésére, amit akkor mindenki támogatott és emlékeztet Mezei Mihály önkormányzati képviselő díszpolgári cím adományozására vonatkozó javaslatára, mivel ezek a költségvetési kiadások emelkedésével járnának együtt.

A polgármester az előterjesztés keretében ismerteti, hogy az önkormányzati szállítási feladatok megoldása érdekében, különösen a közfoglalkoztatás megfelelő szervezéséhez, folyamatos működtetéséhez célszerű lenne egy billenő platós, 7 személy szállítására is alkalmas, új kistehergépjármű beszerzése. Ilyen gépjárműve az Önkormányzatnak még nem volt. Most lehetőség lenne, kedvező feltételekkel 0%-os teljes hiteldíj mutatójú pénzintézeti kölcsön felvételével megszerezni. A pénzintézeti kölcsön 5 millió Ft lenne, ami a vételár 50%-a. A kistehergépjármű a legkedvezőbb feltételekkel és műszaki jellemzőkkel a FIAT, RENAULT, CITROEN és PEUGEOT márka kereskedőktől szerezhető be. A legkedvezőbb áron CITROEN típusú, 140 lóerős, 3 oldalra billenthető rakterű kistehergépjármű szerezhető be 9.004.300.-Ft-os kedvezményes vételáron. A polgármester kéri a képviselőket, hogy tegyék megfontolás tárgyává ezt a lehetőséget. Véleményüket kéri az önkormányzati tulajdonú traktor kérdésében is, mivel annak üzemeltetése jelenleg nem megoldott és a jövőben sem lesz megoldva, mivel nincs, olyan személy, aki megbízható lenne a vezetésével.

A költségvetési tervezetben szereplő előirányzatok közül a polgármester külön említést tesz a vis maior támogatás 29 milliós összegéről és az ahhoz kapcsolódó 3 milliós önkormányzati önerőről. Elmondja, hogy ezen támogatás jogszerű felhasználására vonatkozó tisztázó kérdésekre a Belügyminisztérium még nem adott választ, de az összeg felhasználását ez évre tervezni kell.

A polgármester előterjesztésében egyértelművé teszti, hogy a mai ülésen nem várja a 2020. évi önkormányzati költségvetés elfogadását. A költségvetés előterjesztésével határidőhöz kötött törvényi kötelezettségének tett eleget, annak érdekében, hogy azt a Képviselő-testület megismerje, megtárgyalja, megvitassa, ha szükséges módosítsa, március 15-ig elfogadja és hatályba léptesse.

Ezzel átadja a szót a képviselőknek és a tanácskozási joggal meghívottaknak.

Suszter Istvánnéönkormányzati képviselő a megüresedett helyi takarékszövetkezeti kirendeltség épületének megvásárlási lehetősége felől érdeklődik, emlékeztetve arra, hogy a kirendeltség bezárásakor szóba került az épület önkormányzati megvételének lehetősége. Ezt jó lenne tudni, figyelembe venni a költségvetés elfogadásánál.

A polgármester válaszában elmondja, hogy a tulajdonos takarékszövetkezet egyelőre még nem jelezte értékesítési szándékát. Az Önkormányzat részéről jelezte a lehetséges vételi szándékot. Álláspontja szerint, jó lenne az ingatlant megszerezni, hiszen az épület alkalmas mind ügyfélfogadásra, mind más szolgáltatás ellátására, míg az épületen kívüli terület alkalmas a Községháza udvarának bővítésével, különböző anyagok, eszközök tárolására szolgáló telephely létrehozására. Ezért a polgármester felveszi a kapcsolatot a tulajdonos képviselőjével a megvétel lehetőségének és feltételeinek tisztázására.

A jegyző kéri a jelenlévő Pummer Istvánné pénzügyi ügyintézőt, hogy közölje pontosan mekkora összeg áll rendelkezésre a működési költségvetésen felül, mindazon lehetséges célokra, melyekről eddig szó volt. Természetesen felmerülhet, olyan célok megvalósítása és feladatok ellátása is, amiről eddig nem volt szó, mert ezekre is kérte a polgármester a javaslatot.

Pummer Istvánnépénzügyi ügyintéző közli, hogy 6.283.746.-Ft áll rendelkezésre a működési költségvetésen felül felmerülő különböző kiadások teljesítésére.

A polgármester hozzászólásában – kiegészítve az előterjesztést – elmondja, hogy 2020. március 1-től 30 fő dolgozó foglalkoztatására nyílik lehetőség közmunkában. Ez mellett, 2 fő adminisztratív munkát végez pályázati támogatással az önkormányzati hivatalban.

Mezei Mihályönkormányzati képviselő, aki az elmúlt évben a mínuszos költségvetést tartotta aggályosnak, most a pluszként jelentkező bevételi többlet miatt aggódik. Abból indul ki, hogy a gazdaságban várható kedvezőtlen változások, hátrányosan érintik majd az önkormányzatokat, illetve az önkormányzati feladatok ellátáshoz szükséges forrásokat, finanszírozási formákat. Ezért, most, ebben a relatíve kedvező helyzetben, amiről a polgármester beszélt, a megtakarított pénzeket, pluszokat értelmesen kell elkölteni. El lehet költeni az Önkormányzat számára kedvező pályázatok önrészére vagy kistehergépjármű vásárlására, de telephely kialakítására is. Kérdés, hogy melyik a helyes cél! Úgy látja, hogy további információkra van szükség a helyes és jó döntés meghozatalához. A jutalom-keret tervezett emelése kapcsán, arra figyelmeztet, hogy amennyiben 2020. év után bármilyen okból nem lesz forrás a megemelt jutalom-keret magtartására vagy további szerényebb mértékű emelésére – úgy az kiválthatja a dolgozók elégedetlenségét, ami kedvezőtlen a munkavégzés szempontjából.

A polgármester Mezei Mihály észrevételei kapcsán szól arról, hogy a tartalék-keretből fedezhető a pályázati támogatással megvalósítandó önkormányzati fejlesztések kötelező önrésze. A jutalom-keret emelés kapcsán elhangzott figyelmeztetésre válaszolva elmondja, hogy mind a közalkalmazottak, mind a köztisztviselők rosszul vannak fizetve. Igazából fizetésemelésre lenne szükségük, de arra nincs forrása az Önkormányzatnak. Ezért a jutalom-keret emelése az egyetlen lehetséges és alkalmazható megoldás a közalkalmazottak és köztisztviselők anyagi megbecsülésének javítására. A személyenkénti 200.000.-Ft-ot az érintettek 3 alkalomra – húsvét, közalkalmazotti és köztisztviselői alkalom, karácsony – kapják meg. Hangsúlyozza az anyagi megbecsülés fontosságát, mert nehéz megfelelő szakképesítéssel és gyakorlattal rendelkező szakembereket alkalmazni a megüresedő közalkalmazotti és köztisztviselői álláshelyekre. Ennek kapcsán szó esik arról, hogy a pénzügyi területen dolgozó köztisztviselők közül mind a ketten – mind Pummer Istvánné, mind Csáti Gyuláné – néhány éven belül nyugdíjba vonulhat és helyükre valószínűleg nagyon nehezen található vagy egyáltalán nem is található majd megfelelő szakképesítéssel és gyakorlattal rendelkező dolgozó.

Mezei Mihályönkormányzati képviselő jelzi, hogy a polgármester által elmondottak eloszlatták aggodalmait és nincs kifogása a jutalom-keret tervezett emelése ellen. Álláspontja szerint, a kistehergépjármű vásárlására vonatkozó, az ülésen közreadott árajánlatok közül a RENAULT típusú, 165 lóerős, hátsókerék-hajtású gépjárműre vonatkozó árajánlatot lenne célszerű választani.

Vargáné Tóth Krisztina Erzsébetönkormányzati képviselő hozzászólásában több kérdést is érint, azzal a céllal, hogy a költségvetésben legyen forrás ezen kérdések megoldásának elősegítésére, támogatására. Egyetért az első lakáshoz jutók támogatásának 100.000.-Ft-ra történő emelésével, mert így kedvezőbb lesz a fiatalok önkormányzati támogatása, ami nagyon fontos, hiszen kedvezőtlen a település lakosságának korfa szerinti összetétele, siralmasan alacsony a születésszám. Helyben szinte lehetetlen megfelelő munkahelyet találni, de ez távolabbi településeken is rendkívül nehéz. Tibolddarócon nem jók a tömegközlekedési lehetőségek a munkába járáshoz, illetve a munkáltatók nem akarnak és nem is járulnak hozzá az utazási költségekhez. Problémának látja, hogy a községben nem működik falugondnoki szolgálat, érdeklődik mi ennek az oka.

Pozitívan értékeli, és elismerőleg szól az elmúlt években történt jelentős mértékű önkormányzati útépítési (aszfaltozási) és felújítási munkálatokról, érdeklődik ezek pénzügyi forrásáról. A kistehergépjármű beszerzése tárgyában RENAULT típusú gépjármű vásárlását nem látja célszerűnek, mivel információja szerint, sok a műszaki probléma, a meghibásodás ennél a típusnál. Megkérdezi, hogy kistehergépjármű beszerzése esetén, lenne-e lehetőség azzal lakossági szolgáltatást végezni.

A polgármester válaszában elmondja, hogy az elmúlt években végrehajtott, jelentős mértékű útépítési és felújítási munkálatokra legnagyobb részben önkormányzati saját forrásból, önerőből került sor, csak kis részben volt benne állami forrás. A jelenleg ismert költségvetési lehetőségek alapján az útépítési és felújítási munkálatok folytatódhatnak, bár volumenük nem érheti el az elmúlt évek kiemelkedően magas szintjét.

A jegyző a falugondnoki szolgálatra vonatkozó kérdésre válaszolva ismerteti: falugondnoki szolgálat működtetésére Tibolddarócon nincs lehetőség, mert az állandó lakosok száma, szerencsére még meghaladja azt a lakosságszámot, aminél ez lehetséges lenne. Egyébként Magyarország központi költségvetéséből támogatást kapnak azok az Önkormányzatok, ahol a lakosságszám alapján falugondnoki szolgálat működik.

Csordás Sándornéalpolgármester hozzászólásában támogatja a polgármester előterjesztésében javasoltak megvalósítását. Kiemeli, és külön hangsúlyozza a Tardi út kijavításának, felújításának szükségességét, amire a Petőfi út felújításához kapcsolódóan kell sort keríteni.

A polgármester egyetért Csordás Sándornéval, de jelzi, hogy a Belügyminisztériumtól még nem érkezett válasz, azokra a tisztázó kérdésekre, amik a Petőfi út helyreállítását is érintik a vis maior támogatás felhasználása keretében.

Nagy Sándornéóvodavezető hozzászólásában elmondja: támogatja az önkormányzati költségvetés tervezett előirányzatok szerinti elfogadását. Megvannak a költségvetési források az óvoda és a konyha működtetéséhez, melyek egy intézménybe integráltan Tibolddaróci Meseerdő Óvoda és Központi Konyha elnevezéssel önálló költségvetési szervként működnek. Elmondja, hogy az óvoda és a konyha integrációja óta a konyhán évről-évre folyamatos a fejlesztés és ennek eredményeként a konyhatechnológia megújulása. Sor került a konyha épület teljes felújítására és egy jelentős konyhatechnológiai beszerzésre. Ennek és ez mellett az évenként e célra fordított kb. 1 millió forintnak köszönhetően korszerű, a hatályos előírásoknak, elvárásoknak megfelelő technológia és élelmiszer-higiéniai viszonyok vannak a konyhán.

Kéri a Képviselő-testülettől az élelmezési-nyersanyagnorma és a térítési díjak 10%-al történő emelését.

Az emelés szükségességét a nyersanyagárak emelkedésével és azon kötelező táplálkozási előírások ismertetésével indokolja, ami alapján a gyermekétkeztetésben, csak a minőségi és így a legdrágább húsok, tejtermékek, gyümölcsök és más élelmiszeripari készítmények használhatók. A 10%-os emeléssel a vendégétkeztetés 770.-Ft/adagról 850.-Ft/ adagra emelkedne, ami figyelemmel más szolgáltatók áraira egyáltalán nem magas. Szól arról, hogy a térítési díj emelkedése az óvodás gyermekek szüleit nem érinti, mivel mindegyik gyermek ingyenesen étkezik. Az óvodás korosztály feletti gyermekétkezők körében is jelentős az ingyenesség, de vannak kedvezményes térítési díjat fizetők is, így nem jelenthet problémát a javasolt 10%-os mértékű emelés. Az óvodavezető szól az óvodaépület tetőfelújításának szükségességéről, mellyel befejeződhetne a több éve folyó, részletekben megvalósuló felújítás. Erre, az ez évben is meghirdetésre kerülő pályázati lehetőség révén reális lehetőség nyílik. Az óvoda ki használtsági foka alapján adottak lesznek egy sikeres pályázat benyújtásának feltételei. Kéri a képviselőktől a pályázat benyújtásának támogatását. Az óvodavezető szerint, bár a születések száma viszonylag alacsony és időszakonként hullámzó, azonban a helyzet még sem olyan kedvezőtlen, mintahogyan az elhangzott. Ez évben 44 főre fog emelkedni az óvodai gyermeklétszám, ami igen kedvező, mivel lehetővé teszi az előzőekben említett pályázat benyújtását.

Juhászné Kucsma Ágnesönkormányzati képviselő arról érdeklődik, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek ingyenes ebédje elvihető-e a konyháról, ha a gyermek betegség vagy más ok miatt nem vesz részt az óvodai nevelésben vagy iskolai oktatásban.

A jegyző válaszában elmondja, hogy néhány éve körlevélben kereste meg az Önkormányzatokat az illetékes helyettes-államtitkár. A levélben a gyermekétkeztetés kérdéseit tárgyalta, köztük azt a kérdést is, amit Juhászné Kucsma Ágnes feltett. Ezen körlevél alapján egyértelmű, hogy ha a gyermek betegség vagy más önhibáján kívüli ok miatt mulaszt az oktatási intézményben, akkor is jogosult az ingyenes ebédre, amit kérésre a gyermek felügyeletét ellátó közeli hozzátartozónak vagy más személynek ki kell adni. A cél az, hogy a rászoruló gyermekek étkezzenek, akkor is ha egyébként nem vesznek részt adott napon az intézményi ellátásban.

Nagy Sándornéóvodavezető és Csordás Sándorné alpolgármester a jegyző válaszához annyit tesz hozzá, hogy a hiányzó gyermek szülőjétől elvárható a hiányzás tényének és az étkeztetési igénynek időben történő jelzése az élelmezésvezető irányába. Az étkeztetésben résztvevőkről pontos nyilvántartást kell vezetni, aminek pénzügyi-elszámolási szempontból van meghatározó fontossága.

A vita lezárásaként a polgármester szól arról, hogy az önkormányzati költségvetés tervezetét módosítani kell az elhangzottak alapján, hogy azt elfogadva, arról rendeletet alkosson a Képviselő-testület a következő ülésén. Így a napirend vitája döntéshozatal nélkül ért véget, de egyetértés alakult ki abban, hogy az év során kerüljön sor egy billenő platós, 7 személy szállítására alkalmas kistehergépjármű beszerzésére, az élelmezési nyersanyagnorma és intézményi térítési díjak 10%-os emelésére, valamint az első lakáshoz jutók támogatására vonatkozó szabályozás áttekintése keretében a támogatás összegének 50.000.-Ft-ról 100.000.-Ft-ra történő emelésére.

 

2.)    Indítványok, javaslatok.

A napirend keretében Nagy Sándor polgármester kéri a Képviselő-testülettől 2020.évi szabadságolási ütemtervének jóváhagyását, melyre vonatkozóan határozati javaslatot terjeszt elő, azzal a tájékoztatással, hogy főállású polgármesterként évi 25 nap alapszabadságra és 14 nap pótszabadságra, vagyis összesen 39 nap fizetett szabadságra jogosult. Bízik benne, hogy a szabadságolási ütemtervben foglaltakat tartani tudja.

Több képviselő is jelzi, hogy nem értik miért írja elő kötelező jogszabályi rendelkezés a polgármester szabadságolási ütemtervének képviselő-testületi jóváhagyását, de mivel előírja így jóváhagyják azt úgy, ahogy a határozati javaslatban szerepel.

A Képviselő-testület az előterjesztett határozati javaslat szerint, a jelenlévő és a döntéshozatalban is résztvevő hét tagja egyhangú szavazásával – 7 igen, 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással – meghozza a következő határozatát:

Tibolddaróc Község Önkormányzata

Képviselő-testületének

9/2020.(II.13.) Kt. határozata

 

Tárgy:Nagy Sándor polgármester 2020. évi szabadságolási ütemtervének jóváhagyása.

Tibolddaróc Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Nagy Sándor polgármester 2020. évi szabadságolási ütemtervét a közszolgálati tisztviselők jogállásáról szóló 2011. évi CXCIX. törvény 225/C. § (2) bekezdésében biztosított hatáskörében eljárva az alábbiak szerint jóváhagyja:

Szabadságnapok száma

                        tervezett szabadság ideje     ( hónapok, napok: tól-ig)

előző évben

igénybe nem vett

2020.

évi

összesen

I.

II.

14.

és

24.

III.

18.

és

23.

IV.

V.

29.

és

30.

VI.

29.

és

30.

VII.

6-

10ig

VIII.

3-7ig

és

10-14ig

IX.

14-18ig

X.

26-29ig

XI.

XII.

21-23ig

és

28-31ig

0

39

39

0

2

2

0

2

2

5

10

5

4

0

7

 

A Képviselő-testület felkéri a jegyzőt, hogy a szükséges ügyviteli feladatokkal kapcsolatos intézkedést tegye meg.

Felelős:dr. Molnár Sándor jegyző

Határidő:folyamatos.

 

A határozat meghozatala után a polgármester ismerteti a „Szövetség a Bükki Borvidékért Egyesület” levelét, melyben Tibolddaróc Község Önkormányzatát pártoló tagsági viszony létesítésére kérik fel, stratégiai együttműködési megállapodást kínálva. A pártoló tagsági díj minimális összege 100.000.-Ft/önkormányzat/év. Ennek fejében az Önkormányzat delegáltja rendszeres és színvonalas zártkörű sétáló kóstolókon vehetne részt egy fő kísérővel, egész évben 20%-os kedvezményt élvezne a Szövetség tagjainak minden borára, igénybe vehetné a Szövetség borászainak aktív közreműködését különböző borászati rendezvényeken és a delegáltja részt vehetne az Egyesület közgyűlésein és egyéb rendezvényein.

Mezei Mihályönkormányzati képviselő elmondja, hogy Ő maga nem tagja a szervezetnek, bár szőlővel, borral és pezsgővel foglalkozik. Nem is kíván a szervezet tagja lenni. A szervezetet fiatal emberek hozták létre, akik szőlővel, borral kezdtek el vagy kívánnak foglalkozni.

Nagy Sándorpolgármester túlzónak tartja az éves tagdíjat, melynek összege minimálisan 100.000.-Ft. Nem javasolja a szervezethez való csatlakozást, mint ahogy annak kategorikus elutasítását sem, álláspontja szerint „jegelni” kell a kérdést és ennek megfelelő választ kell adni. A polgármester álláspontjával mindenki egyetért, de a kérdésben határozatot nem hoz a Képviselő-testület.

Ezt követően a polgármester bejelenti, hogy megkezdődött a „Tibolddaróc Pincesori árokrendezés „ elnevezésű projekt kivitelezése, ami kisebb-nagyobb problémákat okoz itt a község központjában, de ezek elviselhetőek és remélhetőleg még a szerződésben meghatározott befejezési határidő előtt megszűnnek.

Ezután szóba kerül a Magyar Falu Program keretében Tibolddaróc községre juttatott támogatás összege, ami az Önkormányzat által elnyert támogatások és a Református Egyház által elnyert 4 millió Ft támogatással meghaladja a 22 millió forintot is. Ez, figyelemmel a település lélekszámára – szép eredménynek minősíthető.

Több bejelentés, indítvány, javaslat nem hangzik el.

A polgármester az ülést 16.56 órakor bezárja.

K.m.f.

Nagy Sándor                                                                                                dr. Molnár Sándor

polgármester                                                                                                             jegyző

Juhászné Kucsma Ágnes

és

 

Vargáné Tóth Krisztina Erzésbet

jkv. hitelesítő önkormányzati

képviselők

Go to top