2015 júniusában Tibolddaróc Önkormányzata, valamint az Eötvös Lóránt Tudományegyetem Környezet- és Tájföldrajzi Tanszéke együttműködési megállapodást kötött, melynek célja egy komplex és fenntartható táj- és településfejlesztési terv elkészítése, ami később pályázatok, fejlesztési támogatások elnyerésében helyzeti előnybe hozza Tibolddarócot. Az eltelt közel egy év során több kutatócsoport, professzor, egyetemi kutató és diák látogatott el településünkre, hogy elvégezzék az előzetes méréseket, begyűjtsék a szükséges adatokat. Az eddig elvégzett munka hozományaként 2016. március 1-jén az I. Földrajztudományi Nap keretén belül bemutatásra került a Magyar Tudományos Akadémián az a szaktanulmány, amely a településünkkel kapcsolatos projekt előzetes felméréseit tartalmazza. A kutatócsoport és Tibolddaróc Önkormányzata ezúton is köszöni településünk lakosságának az önzetlen segítségnyújtást, hiszen a kutatások, a kérdőíves felmérés, valamint a terepbejárások alkalmával is tevékenyen részt vettek a munkafolyamatokban. Mivel egy több éves projektről van szó, ezért a munka nem áll meg, hanem folytatódik 2016-ban is.

Reméljük, ugyanilyen sikeres időszakként tekinthetünk majd erre az esztendőre és még több lehetőség nyílik meg Tibolddaróc számára.

 

primi sui motori con e-max
Go to top